Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líčení podle tvaru obličeje

11. 11. 2006

Oválný obličej

Jak ho poznáme
V oblasti spánků je lehce zúžen, jeho délka je cca 1,5násobek šířky. Tvar brady i čela připomíná obrys části oválu. Obličej je vyvážen symetricky i proporcionálně (třetina čelo, třetina partie nosu, třetina od špičky nosu k bradě) a nemá žádný tvarový kaz.

Kdo ho má
Lucy Liu, Teri Hatcher

Tipy pro ovál
Tento tvar obličeje je považován za ideál, proto ta z vás, která se jím pyšní, může být spokojena. Oválný obličej nemá žádný tvarový nedostatek a není proto třeba, zasahovat líčidly do jeho tvaru. Tvářenku v tomto případě použijte opravdu jen jako zdravíčko na lícní kosti a ne jako prostředek kamufláže.


Hranatý obličej

Jak ho poznáme
Čelisti, lícní kosti a čelo jsou přibližně stejně široké. Brada je úzká a čelo bývá často vysoké. Celkově se obličej vykazuje ostře řezanými čelistmi a vzdáleně připomíná tvarem obdélník.

Kdo ho má
Paris Hilton, Angelina Jolie

Tipy pro hranatý
Protože dominantou tohoto obličeje jsou čelisti, snažte se jejich ostrý rys zjemnit a přiblížit ideálnímu oválnému tvaru. S tvářenkou pracujte jako s pomůckou pro tvarování a stínování. Hranaté rysy změkčete nanesením barvy na bradu a na nejširší část dolní čelisti. Snažte se vymodelovat oválné tvary. Pohrát si také můžete s optickým zúžením v oblasti spánků. Podtrhněte barvu líček a to co nejvýše. Také zvýrazněte oči, abyste od hran odpoutala pozornost.


Kulatý obličej

Jak ho poznáme
Je přibližně stejně dlouhý jako široký a často nejširší v oblasti lícních kostí. Tento tvar zpravidla přináší nízké čelo, kulatou bradu a plnější tváře. Člověk může působit oplácaně, i když je štíhlý. Vzhledem ke kulatosti vypadá krk krátký.

Kdo ho má
Cameron Diaz, Geri Halliwell

Tipy pro kulatý
Protože můžete klamně působit jako baculka, je třeba obličej opticky zúžit a zvýraznit vaše přednosti. Přitáhněte pozornost na oči -perfektně se hodí např. kouřový efekt. Zvýrazněte také bradu, která je malá. Naneste na ni rozjasňující pudr a pod ni tmavší make-up. Díky tomu vystoupí do popředí a bude vypadat větší. Tvářenku aplikujte stejně jako u hranatého obličeje co nejvýše na lícní kosti a navíc ji protáhněte směrem ke koutkům úst do ztracena. Tím se obličej protáhne a „ zhubne“.


Trojúhleníkový obličej

Jak ho poznáme
Trojúhelníkovitý obličej je nejširší v oblasti čela. Brada je úzká a výrazná. Čelisti úzké a drobné. Mnoho těchto lidí nemá linii vlasů rovnou, ale kadeře začínají růst uprostřed této linie trochu v čele. Tím trojúhelníkovitý tvar připomíná obrys srdce.

Kdo ho má
Reese Witherspoon, Marcia Cross

Tipy pro trojúhelník
Potřebujete zúžit čelo a opticky rozšířit dolní část obličeje. Toho docílíte tvářenkou pod lícními kostmi a výrazněji ve středu tváří. Zdravíčko naneste i do oblasti spánků, kde se snažte zakamuflovat šířku. Při líčení věnujte náležitou pozornost očím, ke kterým je dobré přitáhnout pozornost. Rtěnky volte spíš nenápadnější a upozorňujte na horní část obličeje.

Kdo tápe, ať si vezme na pomoc metr

Jestli si stále nejste jistá, kam se zařadit, sepněte si vlasy nebo je sčesejte dozadu tak, aby nenarušovaly kontury obličeje. Dívejte se na sebe do zrcadla a obkreslete si na něj obrysy vaší tváře (vím, že čistit to potom bude med). Odstupte a pokud ani nyní nevidíte převládající tvar, změřte si čelo v nejširší části, šířku u lícních kostí, čelistí v nejširších bodech a vzdálenost od linie vlasů k bradě. Tyto údaje vám při identifikaci tvaru pomohou. U kulatého obličeje se délky skoro rovnají. Pokud se shoduje šířka čela, lícních kostí a čelistí a vertikální rozměr je delší, máte hranatý obličej. Ovál poznáte podle již uvedeného – 1,5krát delší než širší. A když nepatříte ani do jedné skupiny a lidé vás často chytají za bradu, zařaďte se do trojúhelníku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář